Výnosy z fondů a akcie

OaO ID: 27846 Zodpovězeno: 06. 02. 2021

Plné znění otázky

Klient si dal peníze na fondy u banky a již vybral výnos v roce 2020 cca 250 000 Kč. Jak to bude zdaňováno? A budou tam nějaké náklady?  A ještě má jeden účet u brokerské firmy a nakoupil akcie. Bude také zdaňovat a v jakém oddílu daňového přiznání?

Doplnění dotazu: Klient měl dne 30. 1. 2020 příjmy z prodeje cenných papírů (výběr výnosů z akciových fondů) celkem 87 600 Kč. Další zisk z akcií v roce 2020 byl 256 000 Kč. Do jakého oddílu daňové přiznání toto dát a jestli lze uplatnit nějaké výdaje nebo tyto částky dát jako celkový příjem?

 

 

Odpověď

Máte předplatné? Přihlaste se

Zatím jste si přečetli jen začátek…

Celý dokument je jen pro předplatitele.

Zaregistrujte se a získejte  
zdarma plný přístup na 14 dnů.

Díky tomu získáte

  • Všechny placené články na webu
  • Ucelený přehled pracovních situací
  • Archiv časopisů

Registrovat