Nový kompetenční rámec profesionála v oblasti BOZP

V posledních letech lze pozorovat dramatické změny ve světě práce. Změny a transformace, včetně zvýšené složitosti podnikání, technologického pokroku, gigové ekonomiky a vyvíjejících se platforem a procesů jsou rovněž i výzvy pro nové schopnosti profesionálů v oblasti BOZP. Požadavky a tlak na profesionála v oblasti BOZP bude stále vzrůstat, a to jak ze strany organizací, tak společností. Dnešní profesionálové v oblasti BOZP tak potřebují k ovlivňování a řízení změn v organizacích širší škálu dovedností, znalostí a chování. To je nyní důležitější než kdy dříve, protože ekonomiky se zotavují z globální pandemie.

1. Kompetence a kompetenční rámec v oblasti BOZP

Kompetence lze popsat jako kombinaci dovedností, zkušeností a znalostí, kterými člověk disponuje. Vzhledem k tomu, že se organizace snaží zajistit svou udržitelnost, musí profesionálové v oblasti BOZP prokázat širokou škálu kompetencí a efektivně začlenit zdraví, bezpečnost a pohodu do kultur pracovišť.

V roce 2019 vydala Institution of Occupational Safety and Health nový kompetenční rámec pro profesionály BOZP. Tento kompetenční rámec byl vytvořen na…

Tento článek je jen pro předplatitele

Registrujte se nyní a získejte 14 denní přístup ZDARMA

  • Přístup k placeným článkům
  • Týdeník Podtrženo, sečteno
  • Časové řezy předpisů
  • Přístup k Otázky a odpovědi
Registrujte se zdarma

Heslo by mělo obsahovat alespoň 6 znaků