statutární orgán

Počet vyhledaných dokumentů: 5
Počet vyhledaných dokumentů: 5
Jakým způsobem se vyplňuje „Oznámení o nástupu do zaměstnání – skončení zaměstnání“ v případě odhlašování jednatele? Zejména si nevíme rady s oddílem 9 - Informace pro podporu v nezaměstnanosti a hlavně jak určit průměrný čistý měsíční výdělek. Na co dát při vyplňování této odhlášky pozor?
Vydáno: 17. 10. 2023
Zaměstnanec má hlavní pracovní poměr a souběžně bere statutární odměnu. Vadilo by při kontrole, že průměr na dovolenou se počítá i ze statutární odměny? Vše je řádně zdaněno.
Vydáno: 21. 12. 2021
Jsme základní škola zřízená městem. S platností od 1. 9. 2019 bude zástupce ředitele školy zastávat současně funkci statutárního zástupce ředitele. Jakým dokumentem tak učinit? Pověřením, jmenováním nebo dohodou o změně pracovní smlouvy - změna funkce (doplnění funkce). Současně ukončení funkce stávajícího statutárního zástupce ředitele školy se provede pouze písemným sdělením? 
Vydáno: 18. 07. 2019
  • Článek
Opět aktuální souběh funkcí Přestože se po přijetí nového občanského zákoníku1), kdy převážil v odborných kruzích názor o nemožnosti souběhu funkcí, mohlo zdát, že toto téma je již vyčerpáno,...
  • Článek
Právní jednání fyzické osoby, například živnostníka (truhláře), v tomto směru většinou problémy nečiní. Trvalé problémy ovšem v podnikatelské praxi způsobuje otázka, kdo a jakým způsobem má zastupovat právnickou osobu.
Vydáno: 18. 12. 2015