Unikla vám 11. odborná konference k pracovnímu právu? Nyní si ji můžete pustit ze záznamu

Vydáno: 2 minuty čtení

V pátek 17. 6. proběhla 11. odborná konference k pracovnímu právu, děkujeme účastníkům za hojnou účast a přednášejícím za podnětné a aktuální příspěvky. 

Téměř stovka posluchačů se sešla tradičně v Clarion Congress Hotel Prague. Dle spokojených tváří a četných dotazů soudíme, že byla konference úspěšná. Řečníci byli v obležení posluchačů dokonce i během přestávek, které účastníci hojně využili ke konzultacím problémů ve firmách.

11. odborná konference k pracovnímu právu

Mgr. Taťána Zelená představila novinky z Ministerstva práce a sociálních věcí a věnovala se plánu novelizací zákoníku práce pro rok 2022 a 2023.

JUDr. Bořivoj Šubrt probral téma pracovní doby, posluchače upozornil na hlavní omyly a chyby zaměstnavatelů, nepoužitelnost plánovacího kalendáře u nerovnoměrného rozvržení pracovní doby nebo hovořil o práci přesčas, jejím posuzování a placení.

Ředitel personálního odboru Kanceláře Senátu Parlamentu České republiky JUDr. Zdeněk Hejhal vystoupil s příspěvkem věnujícím se překážkám v práci, nezapomněl upozornit ani na slabá místa některých nových úprav, především co se týče refundace poskytnuté náhrady mzdy při pracovním volnu souvisejícím s akcí pro děti a mládež.

11. odborná konference k pracovnímu právu

Soudce Nejvyššího soudu ČR JUDr. Pavel Malý představil stěžejní rozhodnutí a stanoviska Nejvyššího soudu ČR v oblasti pracovní doby a překážek v práci.

Mgr. Aleš Kalvoda tradičně oživil atmosféru v sále, když velmi poutavou formou posluchače seznámil s aktuálními poznatky inspekce práce z kontrolní činnosti.

Pokud jste se konference nemohli zúčastnit osobně, můžete si nyní zakoupit záznam a podívat se na jednotlivé příspěvky kdykoliv z pohodlí vaší kanceláře či domova. 

Záznam konference naleznete na e-shopu společnosti Wolters Kluwer ČR, jež je společně s Asociací pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů (AKV) pořadatelem konference.

11. odborná konference k pracovnímu právu
 

Další aktuality