Tisková zpráva: ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2022 – nominujte své kandidáty!

Vydáno: 3 minuty čtení

Již pátý ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU, ve které se hledají nejlepší účetní a nejlepší účetní firmy v České republice, odstartoval ve středu 1. června 2022. V této soutěži, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER ČR, se vyhlašují a oceňují tři kategorie: ÚČETNÍ ROKU, ÚČETNÍ FIRMA ROKU a ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU. Stejně jako v minulých letech poskytují odbornou záštitu soutěži Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních ČR.

Účetní roku 2022

Nominace na kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU či ÚČETNÍ FIRMA ROKU je možné zasílat až do 5. září 2022 přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz. Nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu. Vítěze z těchto dvou kategorií následně vybírá porota, která se rozhoduje na základě řady odborných kritérií (informací poskytnutých v nominační přihlášce, referencí od spolupracujících osob či klientů a v neposlední řadě na základě osobních pohovorů, které se konají s finalisty v užším výběru).

U kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU 2022 nominace neprobíhají. Volba vítěze je čistě v rukou odborné poroty, která jej vybírá z řad výjimečných účetních osobností, jež vynikají svým působením v účetním oboru nebo se zasloužily o pozvednutí či rozvoj účetní profese.

Další informace o tom, jakým způsobem je možné zasílat nominace a jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti, jsou dostupné na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

Pro ročník 2022 zasedají v odborné porotě osobnosti jako Olga Sýkorová, zástupkyně Svazu účetních ČR s více než 20letou praxí v oblasti financí a účetnictví (zejména u nadnárodních společností), Jan Molín, předseda Etické komise Komory certifikovaných účetních a zástupce vedoucího Katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze, nebo Dan Ledvinka, Commercial director společnosti ASB Group, jež získala titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021. Role předsedy poroty se zhostí Tomáš Slavík, jednatel a daňový poradce společnosti SLUTO s. r. o. (držitel titulu ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019). Kompletní složení poroty naleznete na www.ucetni-roku.cz.

Soutěž bude probíhat dle tohoto harmonogramu:

  • zahájení soutěže 1. června 2022,
  • ukončení nominací do soutěže 5. září 2022,
  • pohovory s finalisty 3. listopadu 2022,
  • rozhodování poroty,
  • slavnostní vyhlášení výsledků na začátku prosince 2022 (bude upřesněno později).

Více informací naleznete na webové stránce soutěže:
 www.ucetni-roku.cz/porota

Kontaktní osoba: Andrea Doušová
E-mail: Andrea.Dousova@wolterskluwer.com

Mobil: +420 731 516 376