Úprava tiskopisu Oznámení o nástupu do zaměstnání

Vydáno: 2 minuty čtení

ČSSZ připomíná, že od 1. 4. 2022 mají zaměstnavatelé povinnost používat při nástupu zaměstnance do zaměstnání zakládajícího účast na nemocenském pojištění, resp. při skončení zaměstnání, upravený tiskopis Oznámení o nástupu do zaměstnání – skončení zaměstnání (ONZ_2022).

Důvodem úpravy formuláře je nově zavedený sběr údajů i pro potřeby Úřadu práce ČR při skončení zaměstnání. Nový formulář se využívá v případech, kdy k nástupu do zaměstnání či skončení zaměstnání došlo 1. 4. 2022 a později, je nutné jej použít i při nástupu do zaměstnání.

Původní tiskopis ONZ (2009) lze využívat pouze u případů zpětného hlášení nástupu do zaměstnání a skončení zaměstnání před 1. 4. 2022.

Touto změnou se zvýšil počet údajů, které správa sociálního zabezpečení vede v registru pojištěnců, o ty, které bude využívat Úřad práce ČR pro účely výplaty podpory v nezaměstnanosti. Podávání tiskopisu ONZ je pro zaměstnavatele povinně elektronické.

Přejete si dostávat týdeník s krátkými zprávami do svého e-mailu či plný přístup k souvisejícím článkům? Pořiďte si předplatné.