Firmy digitalizují HR

Vydáno: 1 minuta čtení

V nadcházejícím období se chce digitalizaci HR procesů začít věnovat až 83 % personalistů, vyplývá to z průzkumu personální agentury Hofmann Personal.

Nyní mají kompletně digitalizovanou personální administrativu pouze 4 % z dotázaných společností. Alespoň část procesů má zdigitalizováno 41 % personalistů, dalších 39 % pak jen nutné minimum a téměř 6 % s digitalizací ještě nezačalo.

Pandemie ale výrazně urychlila vývoj a implementaci těchto procesů až u třetiny firem. Umělá inteligence se prosazuje především v nabírání nových posil, kde například podle zadaných parametrů provádí předvýběr kandidátů. Personalisté běžně využívají videopohovory a online onboarding, tedy zaučení nových zaměstnanců.

Různé podoby e-learningu, ale i tréninkové kurzy s využitím virtuální reality tak postupně nahrazují klasická školení a kurzy. Klasické e-maily nahrazují chaty, videokonference se staly běžným pracovním nástrojem.

Přejete si dostávat týdeník s krátkými zprávami do svého e-mailu či plný přístup k souvisejícím článkům? Pořiďte si předplatné.