Skupina KODAP se stala ÚČETNÍ FIRMOU ROKU 2020. Kdo získal titul ÚČETNÍ ROKU 2020?

Vydáno: 4 minuty čtení

Netradiční formou, ale tradičně v dobré náladě, se v úterý 1. prosince 2020 uskutečnilo on-line vyhlášení výsledků již třetího ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Vinou koronaviru nemohl proběhnout slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků tak, jak je zvykem, i přesto však měla akce značnou účast.

On-line přenos soutěže ÚČETNÍ ROKU 2020 byl vysílán z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, která je pořadatelem soutěže. Stejně jako v minulých letech, poskytly soutěži odbornou záštitu Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky.

Účetní roku 2020

O letošních čtyřech oceněných rozhodovala opět odborná porota složená ze zástupců předních účetních institucí v České republice a významných osobností z účetní sféry. Z nich můžeme jmenovat například paní Ivanu Pilařovou, auditorku, lektorku a daňovou poradkyni, nebo paní Alici Šrámkovou, členku NÚR, účetní expertku a daňovou poradkyni. V porotě také nechyběli vítězové z minulých ročníků – paní Renáta Pavičová, držitelka titulu ÚČETNÍ ROKU 2019, a pan Tomáš Slavík, jednatel společnosti SLUTO s.r.o., jež vyhrála v kategorii ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019. Role předsedy poroty se zhostil Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních (kompletní složení poroty je dostupné na webových stránkách soutěže).

Nominace na vhodné kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU 2020 i nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2020 mohla široká veřejnost zasílat od 1. června do 8. září 2020. Všechna setkání poroty, při kterých se rozhodovalo o vítězích, a to včetně samotných setkání s finalisty soutěže, se letos uskutečnila virtuálně pomocí on-line schůzek.

„Jsem rád, že i přes okolnosti, které rok 2020 přinesl, jsme zdárně zvládli třetí ročník soutěže. V tomto roce byli účetní často vystaveni nutnosti reagovat na různě a nečekaně přijímaná opatření a v jejich souvislostech vyřizovat požadavky klientů a zaměstnavatelů. Prožíváme rok, v němž si většina z nás vyzkoušela pracovat z domova, kdy se měnila komunikace s klienty, způsob předávání podkladů, a to vše většinou za běhu standardních termínů. Vnímáme okolnosti roku 2020 též jako impuls, který rozšířil automatizaci a digitalizaci účetnictví a rozpohyboval trend, který se jen tak nezastaví. A tak i on-line forma vyhlášení výsledků soutěže souzní s tím, jak běžel celý rok a soutěž samotná. Gratuluji vítězům, jsou skvělí a jen více takových účetních firem a účetních. Poděkování však patří všem, kteří se zúčastnili. Vedli jsme on-line rozhovory se zástupci pěti firem, u nichž jsme probírali jejich podnikatelské příběhy, rozsah poskytovaných služeb, interní procesy nebo práci se zaměstnanci. A s pěti finalisty účetního roku jsme rozebírali jejich počátky účetní praxe, ptali se na životní cesty a profesní zkušenosti, mentální vývoj a též radosti a volnočasové aktivity. Nebylo jednoduché vybrat vítěze a rozhodnutí předcházela věcná diskuse odborné poroty. Věříme, že jsme vybrali správně.“, shrnul letošní výběr a rozhodování poroty ve svém úvodním slovu Libor Vašek, předseda poroty.

Tři přední příčky v kategorii ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2020 byly obsazeny následovně. Na třetím místě se umístila pražská společnost This One s.r.o., druhé místo obsadila společnost TPA Tax s.r.o., se sídlem také v Praze, a z vítězství se radovala Skupina KODAP, která má své kanceláře po celé České republice.

Na pomyslný trůn účetních usedla a trofej ÚČETNÍ ROKU 2020 získala paní Eva Krouská, která působí ve společnosti Warhorse Studios s.r.o. a v účetnictví má více než 24letou praxi.

Záznam přímého přenosu bude dostupný na webových stránkách soutěže.

Kontaktní osoba: Andrea Doušová
E-mail:
Andrea.Dousova@wolterskluwer.com
Mobil: +420 731 516 376