Tisková zpráva: Hledáme nejlepší ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2020

Vydáno: 2 minuty čtení

Třetí ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU, ve kterém se hledají nejlepší profesní účetní a nejlepší účetní firma v České republice, odstartovala v pondělí 1. června 2020. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER, přináší pro tento rok několik novinek v pravidlech.

Účetní roku 2020

Nominace kandidátů na titul ÚČETNÍ ROKU 2020 jsou zcela otevřené – nominační přihlášku může zaslat kdokoliv bez omezení včetně možné nominace sebe samého. Podobné je to u kategorie ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2020, kde mohou nominace přicházet jak přímo od zástupců účetních firem, tak od široké veřejnosti (například od klientů firem, jejich zaměstnanců apod.).

Rozhodnutí o vítězích v obou kategoriích je poté v rukou odborné poroty. Jakým způsobem je možné zasílat nominace a jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

Stejně jako v minulých letech se soutěž koná pod odbornou záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních ČR.

V odborné porotě ročníku 2020 zasedají osobnosti jako Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních, Jan Molín, předseda Etické komise Komory certifikovaných účetních a zástupce vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze, či Alice Šrámková, uznávaná účetní specialistka a daňová poradkyně. Podle tradice zavedené v minulém roce nebudou v porotě chybět ani vítězové z roku 2019, kterými jsou paní Renáta Pavičová (ÚČETNÍ ROKU 2019) a pan Tomáš Slavík, zástupce firmy SLUTO s. r. o. (ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019). Kompletní složení poroty viz www.ucetni-roku.cz/porota.

Soutěž bude probíhat dle tohoto harmonogramu:

  • zahájení 1. června 2020,
  • ukončení nominací do soutěže 7. září 2020,
  • pohovory s finalisty 4. listopadu 2020,
  • rozhodování poroty,
  • slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků 1. prosince 2020.


Více informací naleznete na webové stránce www.ucetni-roku.cz.

Kontaktní osoba: Andrea Doušová
E-mail: Andrea.Dousova@wolterskluwer.com
Mobil: +420 731 516 376