Upozornění: Prohlášení k dani

Vydáno: 2 minuty čtení

Do 17. 2. 2020 by měli zaměstnanci podepsat u zaměstnavatele Prohlášení k dani na rok 2020, příp. požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění za rok 2019. Je k dispozici Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti (vzor č. 26). Tento dvoustránkový tiskopis je velmi nepraktický, pouze pro jedno zdaňovací období a jeho součástí není Žádost o roční zúčtování záloh. O roční zúčtování za rok 2019 je třeba požádat pomocí tiskopisu Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění (vzor č. 1). Oba formuláře jsou k dispozici na webových stránkách Finanční správy ČR.

V papírové podobě je možné i nadále používat dřívější starou dobrou čtyřstránkovou podobu Prohlášení k dani včetně Žádosti o roční zúčtování záloh, tiskopis již bohužel není k dispozici na FÚ v tištěné podobě, je ale dostupný v databázi daňových tiskopisů pro období roku 2017 (č. 25). Prohlášení k dani lze vyplňovat i v počítači do interaktivního formuláře v PDF (č. 26 i č. 25) a poté vytisknout.

Chcete dostávat týdeník s krátkými zprávami do svého e-mailu či plný přístup k souvisejícím článkům? Pořiďte si předplatné.