eNeschopenka - žádost o zasílání notifikací

Vydáno: 2 minuty čtení

Bylo by vhodné, aby zaměstnavatelé v průběhu prosince 2019 (od 1. 12. 2019) požádali ČSSZ o zasílání informací o dočasných pracovních neschopnostech (DPN) svých zaměstnanců (tzv. notifikace). Požádat o zasílání elektronických notifikací o DPN svých zaměstnanců může zaměstnavatel v ePortálu ČSSZ prostřednictvím tiskopisu „Žádost o zasílání/zrušení zasílání informací o DPN zaměstnanců“ (elektronicky i písemně).

Do ePortálu ČSSZ se lze přitom dostat prostřednictvím datové schránky zaměstnavatele, eObčanky, uživatelským účtem NIA apod. Zde lze nastavit, zda se má notifikace (upozornění) posílat na e-mail (pouze obecný odkaz na informace v ePortálu ČSSZ) či do datové schránky (úplné info v PDF a v XML). Notifikace lze přitom posílat do více datových schránek a zároveň na více e-mailových adres.

Výstup s detailními informacemi o jednotlivých případech DPN pak bude možné z ePortálu ČSSZ či z datové schránky uložit v PDF tvaru pro tisk a v XML tvaru pro import do mzdového SW. Tyto informace bude možné stahovat i přes kanál VREP (APEP) přímo do mzdového SW.

Chcete dostávat týdeník s krátkými zprávami do svého e-mailu? Pořiďte si předplatné.