Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání je 1. 4., v elektronické podobě až do 3. 5.

Vydáno: 2 minuty čtení

Letos může veřejnost pro odevzdání daňového přiznání využít online finanční úřad, který nabízí možnost jednoduchého odevzdání z pohodlí domova. Přiznání k dani z příjmů fyzických i právnických osob podané elektronicky prodlužuje ze zákona lhůtu pro jeho podání o 1 měsíc, a to do 3. 5. 2021.

Finanční správa doporučuje veřejnosti pro odevzdání přiznání využít online finanční úřad, do kterého se přihlásí na webu: www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou. Umožnuje i odeslat přiznání přímo na finanční úřad a zaplatit daň například přes QR kód. Další možností, jak elektronicky odevzdat přiznání, je využití aplikace Elektronická podání pro Finanční správu.

Daňové přiznání je stále možné odevzdat i na podatelnách finančních úřadů, popř. vhodit do připravených „sběrných boxů“, které jsou pro poplatníky připravené na územních pracovištích Finanční správy, případně zaslat poštou.

Podrobnější informace, vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz. Na webu Finanční správy naleznete i souhrnné informace k jednotlivým daním a odpovědi na nejčastější dotazy.

(zdroj: Finanční správa ČR, www.financnisprava.cz)