MPSV rozběhlo studii a mapování práce z domova

Vydáno: 2 minuty čtení

Práce z domova se v současné době stala realitou, se kterou málokterý zaměstnavatel nebo zaměstnanec v takovém rozsahu počítal. Situace na trhu práce se tak v uplynulých měsících značně proměnila. 

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s týmem projektu DigiKatalog proto připravilo mimořádně široké dotazníkové šetření se zaměřením na mapování práce z domova.

Cílem studie je představit ucelenou zprávu o možnostech a využívání práce z domova v jednotlivých oborech pracovních činností. Pro potřeby studie byl sestaven dotazník, který se zaměřuje na situaci a možnosti práce z domova před současnou epidemiologickou situací i během ní. 

Dotazník je určen nejen zaměstnavatelům nebo zaměstnancům, ale i široké veřejnosti. Jeho vyplnění pomůže ministerstvu získat velmi cenné informace, které poslouží jako podklad pro nastavení související pracovněprávní legislativy a zároveň se stanou součástí připravované Metodiky práce z domova

Dotazník je zcela anonymní a otázky nejsou zaměřeny na sběr kontaktů, ani osobních nebo identifikačních údajů o respondentovi nebo podniku, ve kterém pracuje. Výsledky průzkumu budou veřejně dostupné

Dotazník lze vyplnit zde, a to nejpozději do pátku 22. května 2020.

(zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, www.mpsv.cz)

Pozn. redakce: Doporučujeme článek "Měnící se svět práce a wellbeing" - zaregistrujte se a získáte přístup k tomuto článku a dalším odborným informacím na 14 dní ZDARMA.