ÚČETNÍ ROKU 2019 se stala Renáta Pavičová. Kdo získal titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019?

Vydáno: 4 minuty čtení

Společnost Wolters Kluwer ČR pod odbornou záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních České republiky uspořádala druhý ročník soutěže ÚČETNÍ ROKU. Slavnostní galavečer, při kterém si skleněnou plaketu odnesli čtyři ocenění, se uskutečnil v úterý 10. prosince 2019 v pražském hotelu International.

Soutěž ÚČETNÍ ROKU má za cíl vybrat nejlepší profesní účetní/nejlepšího profesního účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice. Nominace na vhodné kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 i nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2019 mohla široká veřejnost zasílat od 1. května do 31. srpna 2019. Rozhodování o vítězích pak bylo v rukou odborné poroty, která se scházela pravidelně v průběhu podzimu.

Stejně jako v minulém ročníku v porotě zasedli zástupci předních účetních institucí v České republice a významné osobnosti z účetní sféry. Z nich můžeme jmenovat například paní Janu Skálovou, členku Prezidia Komory daňových poradců ČR, nebo Jana Molína, předsedu Etické komise Komory certifikovaných účetních a zástupce vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze. Nově porotu obohatili také zástupci vítěze z minulého ročníku, konkrétně ze společnosti CESORG, spol. s r. o., z Hradce Králové, jež získala titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2018. Vznikla tím nová tradice, kdy vítěz z předešlého ročníku bude mít příležitost usednout v porotě pro ročník následující. Roli předsedy poroty pak převzal Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních (kompletní složení poroty je dostupné na webových stránkách soutěže).

„Před rokem jsem končil slovy, že soutěž má svůj smysl a potenciál pro další roky a jsem moc rád, že Wolters Kluwer svůj záměr potvrdila a letos jsme vyhlašovali vítěze druhého ročníku. Vybaveni poznatky z průběhu prvního ročníku jsme udělali pár změn a za podstatnou považuji osobní setkání se zástupci účetních firem, které byly vybrány do finálního rozhodnutí. Těší mě velmi, že za finalisty ÚČETNÍCH FIREM jsou úžasné podnikatelské příběhy, dlouhodobé budování postavení, získávání praxe a klientů, kteří se na své účetní mohou spolehnout a jsou jim opravdu obchodními partnery. U všech je též znát schopnost se rychle adaptovat v dynamickém vývoji digitalizace a automatizace účetnictví. Obdobné bylo znát u většiny finalistů ÚČETNÍHO ROKU. Šlo o osobnosti s dlouholetou praxí, které se sami posouvají dále, působí v různých odvětvích a nejsou jen účetními s vlohami naplnit statutární povinnosti, ale jsou partnery v businessu, kteří komunikují, radí, přemýšlejí a mají snahu účetní postupy a procesy vylepšovat. Výběr vítěze nebyl opětovně jednoduchý, věřím, že jsme přistoupili k výběru odpovědně, a děkuji všem kolegům v porotě za jejich spolupráci.“, shrnul letošní výběr a rozhodování poroty ve svém úvodním slovu Libor Vašek, předseda poroty.

V kategorii ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019 byly vyhlášeny tři přední příčky. Na třetím místě se umístila společnost EKKONT Oslizlová, s.r.o., z Opavy, druhé místo obsadila společnost Mazars s.r.o., se sídlem v Praze, a vítězem, ÚČETNÍ FIRMOU ROKU 2019, se stala společnost SLUTO s.r.o., která má kanceláře v Praze i Brně.

Titul ÚČETNÍ ROKU 2019 získala paní Renáta Pavičová, která v současné době působí ve společnosti 3E PROJEKT, a. s., a v účetnictví má více než 20letou praxi.

Fotografie ze slavnostního večera budou uveřejněny na stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

Účetní roku 2019

Kontaktní osoba: Andrea Doušová
E-mail: Andrea.Dousova@wolterskluwer.com
Mobil: +420 731 516 376