Je možné odvolat zaměstnance nebo zaměstnankyni z dovolené?

O právu zaměstnavatele odvolat zaměstnance z dovolené slyšel pravděpodobně každý zaměstnanec. Málokdo to ale zažil. Není divu. Možnost odvolat zaměstnance z dovolené se jeví při bližším zkoumání v zásadě jako nemožná.

Právo zaměstnavatele odvolat zaměstnance z dovolené zákoník práce1) nijak výslovně neupravuje. Uvedené právo lze dovodit jednak z ustanovení § 217 odst.

Tento článek je jen pro předplatitele

Registrujte se nyní a získejte 14 denní přístup ZDARMA

  • Přístup k placeným článkům
  • Týdeník Podtrženo, sečteno
  • Časové řezy předpisů
  • Přístup k Otázky a odpovědi
Registrujte se zdarma

Heslo by mělo obsahovat alespoň 6 znaků